Rudy Linka představil model otevřeného komunitně kulturního centra. Vzorem je přitom Lincoln Centrer v New Yorku. Podle senátora za ODS Jiří Oberfalzer je to vzor sice nedostažitelný v podmínkách Rudolfina a historické Prahy, ale jako inspiprace to je zajímavé. Nyní by se měl připravit koncept využití celé budovy a dále o něm jednat a nalézt konsensus.Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

[podcast]http://media.rozhlas.cz/_audio/02289047.mp3[/podcast]

2 komentáře

 1. Milan Svoboda

  Ahoj,
  narazil jsem na tenhle titulek a se zájmem jsem si poslechl rozhovor s panem Oberfalzerem. Překvapilo mne, že je to pro pana zastupitele i pro váš server nějaká novinka – dostat jazz do Rudolfina. Přesně tento projekt, který teď jako nový nápad přinesl Ruda Linka, jsem již před 4 lety České filharmonii nabídl. Výsledkem byl vznik Rudolfinum Jazz Orchestra – jazzového big bandu sestaveného z členú České filharmonie a předních našich jazzmanů, který do Rudolfina už několikrát jazz přivedl. Byly to úspěšné koncerty ve Dvořákově síni i ve spolupráci s galerií. Mimo jiné i koncert orchestru s Marií Schneider na konci roku 2008 a další. Na magistrát byl několikrát předložen projekt jazzových koncertů v prostorách Rudolfina i venku před Rudolfinem. Celé to bylo inspirováno právě Lincoln Jazz Centrem v NY. ČF tyto projekty podporovala. Ovšem magistrát o to neprojevil zájem. Šlo samozřejmě o grantovou podporu, kterou tento projekt nedostal. Tyto další iniciativy již nebyly v možnostech omezeného rozpočtu ČF.
  Takže jenom zde připomínám, že tento nápad není první a překvapuje mne, že o tom pan zastupitel mluví jako o něčem novém a že ho to najednou zajímá.
  S pozdravem
  Milan Svoboda – jazzový muzikant

  Odpovědět
 2. Karel Houska

  Zajímavý je, že se v tom angažuje právě p. Oberfalzer, který je senátorem ve středních Čechách a ne v Praze. Proč to neprosazuje třeba v Berouně??

  Odpovědět

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..