Dee Dee Bridgewater vystoupí v Praze s českými hudebníky

Dee Dee Bridgewater vystoupí v Praze s českými hudebníky

Přednost spolupráci s českými hudebníky dala současná světová jazzová ikona Dee Dee Bridgewater. Na jejím nadcházejícím pražském koncertě, který se uskuteční 2. dubna 2011 v Obecním domě, ji doprovodí big band CBC pod dirigentskou taktovkou Martina Kumžáka. Dee Dee Bridgewater, šarmantní jazzová zpěvačka a hvězda letošního Jarního GALA pro Struny podzimu, vzdá společně s předními českými jazzovými hudebníky hold legendární Billie Holiday. Za studiové provedení této pocty s názvem Eleanora Fagan (1915-1959): To Billie with Love From Dee Dee Bridgewater získala letos nejprestižnější hudební ocenění – cenu Grammy.

Big band CBC, který bude mít tu čest si s Dee Dee Bridgewater zahrát, založil před pěti lety trumpetista Miroslav Surka. Relativně mladý profesionální big band složený z předních českých instrumentalistů už vystoupil na prestižních tuzemských jazzových festivalech a doprovázel například amerického trumpetistu Bobbyho Shewa a slavného australského multiinstrumentalistu Jamese Morrisona. V srpnu pak své umění předvede ve spojení s dalším americkým trumpetistou, Arturem Sandovalem.

Na dubnovém koncertě se CBC big band představí v následujícím složení: trumpetisté Miroslav Surka, Miroslav Šoltesz, Radek Němec a Stanislav Zeman, alt saxofon Martin Plachý a David Fárek, tenor saxofon Tomáš Křemenák a Martin Mynařík, baryton saxofon Robert Mitregi, pozoun Josef Pospíšil, Přemysl Tomšíček, Jan Šatra a Ivo Kopecký, pianista Matej Benko, dále Pavel „Bady“ Zbořil a na basu Martin Lehký a dirigentská role patří zmíněnému Martinu Kumžákovi.