Kapela Fanfán Tulipán vydává debutové CD Polyorama

V pátek 25. února se v klubu Jazz Dock uskutečnil křest debutového CD mladé pražské skupiny Fanfán Tulipán. Kapela na sebe v poslední době upozornila hlavně úspěchy v soutěžích Jazz Prix a Mladí ladí jazz. Jejich nové album POLYORAMA vychází ve spolupráci s vydavatelstvím Radioservis.

famfan-tulipan-w400-h300Kapelu, jejíž žánr bývá pro svou hravost někdy označován jako „Kinder Jazz“, založila v roce 2009 Eliška Svobodová, studentka skladby na Konzervatoři J. Ježka. Z této školy a z VOŠ pochází také ostatní členové: flétnista Dušan Navařík (wrgha POWU Orchestra), pianista Jan Mazura (Emperor Penguin), kontrabasista Vlado Micenko (wrgha POWU Orchestra) a bubeník Cyril Lojda (wrgha POWU Orchestra, Nedaba). Typickým rysem kapely je melodika Hammond a také různé hudební experimenty – např. použití estonské citery. Autorkou hudby, která čerpá z poetiky Julese Vernea, či z obrazů Kamila Lhotáka, je Eliška Svobodová.

V dubnu 2010 Fanfán Tulipán zvítězil ve finále soutěže o Cenu Metropolitní Univerzity v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v listopadu vyhrál české kolo mezinárodní soutěže Jazz Prix. Německou část poroty přehlídky Jazz Prix na skupině zaujala „směs dynamického jazzu s prvky slovanské tradice i jevištní show“. Díky úspěchům v těchto soutěžích mohla kapela natočit své debutové CD a v červenci vystoupí na festivalu Bohemia Jazz Fest.