Ondřej Pivec vydává nové album

Ondřej Pivec vydává nové album

Český varhaník a skladatel Ondřej Pivec vydává v únoru nové, již čtvrté album s názvem “LIVE!”. Jedná se o záznam první poloviny koncertu v pražském divadle Disk. Album je k dispozici v digitální podobě na webu www.ondrejpivec.com.

Ondřej Pivec vydává nové albumPivcovo nové album „LIVE!“ je živý záznam energického koncertu z léta 2009 z divadla Disk, jehož po okraj naplněný sál jen povzbudil jiskření na pódiu. Deska zachycuje Pivcovu nejslavnější tuzemskou sestavu Organic Quartet a její tradiční mix swingu, funku, soulu a gospelu.

Ondřej Pivec k tomu dodává: „Koncert v Disku pro mě byl asi nejsilnějši zážitek mé dosavadní hudební kariéry – přišlo více lidí, než se vešlo do sálu, atmosféra byla naprosto dokonalá! Album vydáváme online, protože tak bude mnohem dostupnějši jak finančně, tak geograficky.“

Pro jazzové publikum není jméno varhaníka Pivce žádnou neznámou. Tento hudebník je hrdým držitelem mnohých tuzemských i zahraničních ocenění, včetně ceny Populární Akademie hudby Anděl. Letos byla navíc jeho předešlá deska “Just in Time” znovu nominována ve stejné soutěži, v kategorii nejlepší jazz/blues album. Vyhlášení můžete sledovat 23. února v České televizi.

Sestava Organic Quartetu na nové desce LIVE! je: Ondřej Pivec (varhany Hammond), Libor Šmoldas (kytara), Tomáš Hobzek (bicí), Jakub Doležal (saxofon).