The Allan Holdsworth Band v Bratislavě a Praze

ALLAN HOLDSWORTH, jeden z nejlepších jazz-rockových kytaristů uplynulého století, vystoupí u příležitosti svého evropského turné také v Praze (3.11.) a Bratislavě (2.11.). Mistr jazzových fúzí se představí pod hlavičkou THE ALLAN HOLDSWORTH BAND, jehož dalšími členy jsou famózní hráči Chad Wackerman (bicí) a Ernest Tibbs (baskytara). Aktuální evropské turné nabídne rekapitulaci toho nejlepšího z Holdsworthovi více než čtyřicetileté kariéry.

Holdsworth photo 1ALLAN HOLDSWORTH je obecně považován za jednoho z nejlepších kytaristů uplynulého století. Je jedním z mála umělců, kteří dokázali konstantně zvyšovat svou hráčskou úroveň a zároveň vytvářet nové postupy fúzí mezi hudebními styly rocku a jazzu. Mnozí slavní hudebníci dodnes citují Holdswortha jako svou hlavní inspiraci, jednak kvůli jeho nepřekonatelné technice hry na kytaru, ale také díky jeho zanícenému přístupu k hudbě. Díky svým schopnostem vnímat a spojovat rozličné hudební styly od klasického jazzu až po tradiční rock, je přední hvězdou jak velkých all-star jazzových festivalů, tak i významných rockových podniků.

Hudební magazíny ho pasují mezi 100 nejvýznamnějších kytaristů všech dob a například čtenáři prestižního časopisu Guitar Player ho již pětkrát zvolili jako nejlepšího kytarového hráče roku.

Kromě výjimečné schopnosti kytarové improvizace, krkolomných sól a barvitých melodií, věnuje Holdsworth mnoho své energie i do vývoje nových kytarových technologií. Jmenujme například novou „barytonovou“ verzi 6-ti strunné kytary nebo řadu originálních elektronických komponentů pro nahrávací studia.

Jeho více než čtyřicetiletá kariéra je protkána mnoha úspěchy, spolupracemi s význačnými umělci a především mnoha nezapomenutelnými nahrávkami a koncerty. Na následujícím turné se představí pod hlavičkou projektu s názvem ALLAN HOLDSWORTH BAND, jehož line-up kromě něj tvoří ještě dva špičkoví hráči. Za bicí usedne jeden z nejvyhledávanějších jazz-rockových bubeníků Chad Wackerman, který je nejvíce známý pro svou spoluprácí s Frankem Zappou nebo Stevem Vaiem. Baskytaru bude obsluhovat další specialista na jazz-fusion Ernest Tibbs, kterého jste mohli zaznamenat i po boku takových jmen jako jsou Phil UpChurch nebo Dionne Warwick.

Vstupenky na pražský i bratislavský koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích.