Mladí Ladí Jazz hlásí opět: NÁSTUP!

Opět po roce přichází promo večer jazzového festivalu Mladí Ladí Jazz. Znovu nabídne zahájení soutěže pro mladé talenty, výbornou atmosféru i jazz v podání české i zahraniční špičky – 6.listopadu v klubu Jazztime, zahrají americký jazzman Walter Phishbacher či čeští Emperor Penguins.

mljListopadový promo večer bude zahájením již druhého ročníku festivalu, který za svůj premiérový start zaznamenal mnoho kladných ohlasů a byl jedním z nejnavštěvovanějších jazzových festivalů v České republice uplynulého roku. Cílem festivalu Mladí Ladí Jazz je přiblížit jazzovou hudbu mladým lidem, a to zpřístupněním cenovým i žánrovým.
Současný problém české jazzové scény, to je především orientace na turisty v hlavním městě a její cenová náročnost, jež je pro většinu mladých lidí nad jejich možnosti. Proto organizátoři stanovili výši vstupného pro návštěvníky do 30let na pouhých 90Kč za večer. Pro ostatní je vstup o stokorunu dražší.

Důležitým bodem koncertu 6.listopadu je rovněž vyhlášení druhého ročníku Ceny Metropolitní unvierzity Praha pro mladé jazzmany. Prostřednictvím této ceny chceme ve spolupráci s Metropolitní univerzitou Praha podpořit rozvoj české jazzové scény, konkrétně finančním příspěvkem na nahrání debutového alba. Tuto snahu podporuje i známé nahrávací studio 3bees, jež pro potřeby nahrávání poskytne své prostory a zároveň výherci zdarma 10 nahrávacích hodin.

Samotný večer je pak naladěn převážně na fusion-jazzovou notu. Prvním vystupujícím bude mladá kapela Emperor Penguin. Pětice muzikantů, která svou hudbu označuje jako pop-jazz, se dala dohromady na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka. Jako mnoho dalších muzikantů z této školy, se vyznačují skvělou technikou i hudebním nadáním, v jejich případě dávající výsledek v podobě moderního a melodického jazzu.
Hlavním hostem večera bude ovšem Walter Phishbacher New York Electric Trio.

  • Line-up Mladí Ladí Jazz 6/11/2010 od 20:30 Jazztime
  • Emperor Penguin /pop-jazz/ (CZ)
  • www.qfband.cz
  • Walter Phishbacher New York Electric Trio. (USA)
  • www.walterfischbacher.com/phishbacher/index.html