Najponk, Ondřej Pivec a Gregory Hutchinson natočili v New Yorku vynikající triové album v netradičním obsazení

Najponk, Ondřej Pivec a Gregory Hutchinson natočili v New Yorku vynikající triové album v netradičním obsazení

V pondělí 20. září 2010 vychází na labelu Animal Music (a téhož dne bude v New Yorku pokřtěno) album „It‘s About Time“, které v netradičním a podle všeho dosud nepoužitém obsazení jazzového tria natočili Najponk (fender piano), Ondřej Pivec (hammond B3) a Gregory Hutchinson (bicí). Klavírista Najponk, provozující již 20 let své trio a natáčející i sólové projekty, se s předním varhaníkem Ondřejem Pivcem, lídrem Organic Quartetu, spojil právě pro účely tohoto alba, u jehož zrodu s nimi stál producent Petr Marek a k natáčení přizvali po pečlivém výběru bubeníka Gregory Hutchinsona, známého především ze spolupráce s Rayem Brownem a saxofonistou Joshuou Redmanem.

Najponk, Ondřej Pivec a Gregory Hutchinson natočili v New Yorku vynikající triové album v netradičním obsazeníSouhra všech tří hudebníků je opravdu unikátní a přesto, že newyorské natáčení alba trvalo pouze neuvěřitelné 3 hodiny a nepředcházelo mu ani žádné zkoušení, jsou jeho výsledkem dokonale znějící nahrávky, jakoby jejich původci spolupracovali odjakživa a byli na jedné (nesmírně zajímavě vytvarované) vlně. Perfektní timing a vynalézavé doprovody Hutchinsona tu zní spolu s Pivcovou fundamentální hrou kombinující basovou linku (včetně pedálu), hutný i citlivý doprovod i sólové gejzíry a nad tím vším se vznáší éterický zvuk fender piana, na které Najponk dokáže zahrát i ty nejjednodušší melodie témat i originálně vystavěných improvizací s opravdovým zaujetím, nadhledem a perfekcionalismem.

Zvuková podoba alba vznikla kompletně v New Yorku, kde žijí Pivec i Hutchinson. Nahrávky byly pořízeny ve studiu Acoustic Recording (Michael Brorby), smíchány ve studiu Ian London Production (Ken Wallace) a mastering provedl Gene Paul ve studiu DB Plus.
Černobílé fotografie pro booklet alba vytvořil v New Yorku bezprostředně po natáčení světoznámý a mnohokráte oceněný český fotograf Antonín Kratochvíl, autorem designu bookletu je Aleš Najbrt.

Album vzniklo v produkci Petra Marka, v partnerství Animal Music s Magistrátem hl.m. Prahy a pro finanční náročnost též ve spolupráci s několika sponzory (Formplast, L-Stav, Polabská stavební, Adval). Mediálními partnery jsou Muzikus.cz, Harmonie a Rádio 1.
Repertoár alba je tvořen především známými standardy, kterým umělci dali nečekanou podobu a přidali svou vlastní skladbu „Blues For Petr“ a skladbu „Theme For Cliff“ z repertoáru varhaníka a Pivcova učitele Mika Carra:

 1. This Love Of Mine (Barry Parker, Henry Sanicola, Frank Sinatra)
 2. Theme For Cliff (Mike Carr)
 3. Peace (Horace Silver)
 4. Days Of Wine And Roses (Henry Mancini, John Mercer)
 5. Soon (George Gershwin, Ira Gershwin)
 6. I’ve Never Been In Love Before (Frank Loesser)
 7. Blues For Petr (Najponk, Ondřej Pivec)
 8. Cold Duck Time (Eddie Harris)
 9. The Things We Did Last Summer (Jule Styne, Sammy Cahn)
 10. Just A Closer Walk With Thee (traditional, arr. Najponk a Ondřej Pivec)
 • This Love Of Mine [podcast]http://www.animalmusic.cz/mp3/najponk-ondrej-pivec-gregory-hutchinson-its-about-time/01-this-love-of-mine.mp3[/podcast]
 • Cold Duck Time [podcast]http://www.animalmusic.cz/mp3/najponk-ondrej-pivec-gregory-hutchinson-its-about-time/08-cold-duck-time.mp3[/podcast]

Křest alba bude mít podobu koncertu dne 20. září 2010 v Bohemian Hall v New Yorku a je organizován ve spolupráci s Českým centrem. V Praze bude album pokřtěno v roce 2011, neboť Ondřej Pivec je v současné době pracovně vázán v New Yorku.