Dan Bárta & Robert Balzar trio vydají novou desku!

Zpěvák Dan Bárta a Robert Balzar trio vydají v říjnu 2010 nové akustické album, které pokřtí v rámci koncertu v Divadle Archa. Slavnostní křest proběhne v sobotu 23. října 2010 ve velkém sále Divadla Archa v Praze.

Dan Bárta & Robert Balzar trio vydají novou desku!„S klukama hraju asi deset roků. Nejsme autorský, ale interpretační projekt, jakási trochu odlišně kvetoucí a plodící odnož Illustratosphere. Chtěli jsme spolu v tomhle tvaru něco natočit, zahrát si, ale nechtěli jsme psát nové písničky, taky jsme nechtěli nahrát klasické standarty. Není nutné, abychom je zaznamenávali, stačí, že si je semtam s gustem zahrajem. Takže jsme rok, možná dva hledali písně, které se nám líbí, jenže těch je spousta. Nakonec jsem vybral písně, které mnou od doby, co muziku poslouchám, nějak pohnuly, které otřásly mým vědomím, které se vztahují k nějakému mému období. Ty, které jsem si z různých, ale vážných důvodů zamiloval. Třináct z nich prošlo všemi filtry, takže jsme je rozebrali, znovu složili, drobet si s nimi pohráli, přearanžovali je pro hlas, piáno, kontrabas a bicí a s úctou a díky je natočili. Takový tribute, dejme tomu, těm uvěřitelným muzikantům a zpěvákům“, říká k novému albu zpěvák Dan Bárta.

Samostatný ryze akustický projekt Dan Bárta a Robert Balzar trio vznikl o 2 roky později a do dnešní doby si našel svůj vlastní originální „face“. Nové CD bude jejich prvním společným albem, které se rozhodli míchat a masterovat v prestižním Sears studiu v New Yorku pod vedením Jamese Farbera.