Dave Weckl

Dave Weckl, synonymum přesnosti, rychlosti a virtuosisty  a pro mnoho bubeníku také smíšenina emocí – na jedné straně úcty k bubenickému guru, na druhou stranu závisti, protože nikdo nebude nejspíše hrát jako on. Jeden z nejznámějších jazzových bubeníků vůbec. Jeho virtuosita a styl hudby je nezaměnitelný, můžeme ho slyšet na mnoha různých albech a skladbách,  snad se všemi možnými slavnými muzikant. Pojďme se tedy podívat na tohoto muže ze Saint Loiuse z blízka.

Dave WecklDave se narodil ve městě St.Louis, ve státě Missouri dne 6.ledna 1960,    mámě, která měla velice v oblibě hudbu a otci, který příležitostně hrával na piáno. Dave začal na své první bicí okolo osmi let.

Už jako mladičký středoškolák získal mnoho ocenění NAJE (National Awards of Jazz Education) za účinkování v kapelách a excelentní výkony které podával na různých jazzových soutěžích. Ještě aby ne, protože bral hodiny u vynikajících jazzmanů, jako byli Bob Matheny a Joe Buerger.

Jeho profi dráha započla v šestnácti letech, kdy se jednak přištěhoval na Východní pobřeží a jednak začal působit s místními popovými a jazzovými sestavami na Universitě v Bridgeportu ve státě Connecticut.

Když také začal hrát ve známých jazzových klubech, všiml si ho vynikající bubeník Peter Erskine. Díky němu začla Wecklova kapela French Toast hrávat na větších akcích. Později dostal od Petera i doporučení ke známému pianistovi a hlavně bravurnímu latináři Michel Camilovi. Ten v něm poznal velký talent a v podstatě s ním koncertuje a nahrává desky dodnes.

Díky tomu se začlo o mladém Davovi více slyšet jak na jazzové scéně, tak i v okolí jiných žánrů. Začal dostávat různé nabídky na nahrávání různých TV znělek, skladeb pro filmy a později začal spolupracovat ve studiu s takovými jmény jako Anthony Jackson, Michel Brecker či Robert Plant

Dave sám za sebe vydal několik desek se svým Dave Weckl band, který ho zaměstnává opravdu hodně a se kterým koncertuje všude po světě, ale i tak má stále času na mnoho bokovek. S DWB vydal alba jako Multiplicity, Zone, Synergy a Dave Weckl Band LIVE (and very plugged in).

Jeho tvorba, co se týče kapely Dave Weckl Band, je charakteristická používáním střídmých,ale charakteristických syntetizátorů z 80. let. Nicméně určitě to s nimi nepřehání a spíše plní jenom zvláštní doplňkovou složku, tudíž nečekejte opravdový syňtákový průplach. Můžete slyšet tvorbu od moderního jazzu, po klasické jazzové standarty přes různé latin styly. Jeho záběr je opravdu veliký.

Co řící na závěr? Tento člověk ovlivňuje hudební svět, alespoň co se týče rytmiky, protože slyšet jste ho mohli opravdu kdekoliv ( Michel Camilo, Michael Brecker, Chick Corea, John DeFrancesco a mnoho dalších). Pokud jste o něm nikdy neslyšeli, neváhejte a zkuste si pořídit nějaké CD na kterém vystupuje a pochopíte, proč je tento muž nejžádanějším hráčem ve studiu.

[pro-player width=’530′ height=’253′ type=’video‘]http://www.youtube.com/watch?v=ES41_eidgmc[/pro-player]

WEB: http://www.daveweckl.com

Elektronik Sigara - Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri - Türk takipçi al - Smok Çeşitleri