Brian Bromberg (USA)

Brian Bromberg (USA)

Brian Bromberg narozen 5. prosince v americkém státě Arizona, ve městě Tucson, byl už od malička vychováván jako muzikant, protože oba jeho nejbližší lidé, bratr a otec, hráli na bicí nástroje. Bylo tedy pochopitelné, že i on začal už ve dvou letech bouchat a mlátit do všech věcí okolo, a pod vedením jeho otce se stal profesionálním bubeníkem ve 13.letech.Přibližně v té době se začal Brian uplatňovat i ve hře na cello, na které se o volném čase učil hrát.

Brian Bromberg (USA)Avšak na basu začal hrát tento muzikant teprve poté, co po pár letech hraní na cello ve středoškolském orchestru mu jednoho dne povídá dirigent: „Hele Briane, vidíš tam v rohu tu velkou dřevěnou basu? Nechceš si na ní zkusit něco zahrát?“. Ten okamžik byl pro Briana rozhodujícím momentem, protože od toho dne začal pilně cvičit a hrát místo cella na kontrabass. Navíc ještě netušil, že má stejný talent jak pro rytmické cítění, které se projevovalo od jeho raného dětství, tak i pro melodičnost. Jeho bubenický základ dal vzniknout jeho vynikajícímu vnímání basových melodií, které zdokonaluje do dneška.

Jeho první velký průlom přišel, když ho v roce 1979 uslyšel hrát v jednom malém klubu Marc Johnson, vynikající basista hrající s Billem Evansem. Ten po pár měsicích odcházel od svého saxfónového kolegy Stana Getze. Stan Getz se ptal Marca, zdali nemá za sebe nějakou mladou náhradu a marc mu doporučil právě Briana. Brian tedy ve svých devatenácti letech procestoval celý svět s kapelou Stana Getze, kde se výborně uplatnil.

Od té doby Brian hrál s mnoha známými jazzovými a funkovými hráči, nejvíce je však asi ovlivněm Herbiem Hancockem, Billem Evansem, Davem Grusinem, Stanem Getzem a Lennym Whitem. Jeho tvorba se také dá najít v mnoha filmových soundtracích jako „Absolute Begginers“, „Havana“ nebo “ The Recruit“.

WEB: http://www.brianbromberg.net/

Elektronik Sigara - Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri - Türk takipçi al - Smok Çeşitleri