Série SPOTLIGHT na festivalu Struny podzimu pokračuje novým projektem Ondřeje Pivce

Hráč na “hammondky“ Ondřej Pivec, který si již vydobyl neotřesitelnou pozici na domácí scéně a boduje také v jazzové Mecce v New Yorku, je zástupcem nejmladší generace letošního ročníku festivalu Struny podzimu. Na koncertě, jenž se uskuteční již ve čtvrtek 15. října v pražské La Fabrice, představí nový projekt, na kterém se podílí kromě jeho kmenového Organic quartetu také big band Bucinatores Orchestra. Ondřej Pivec vystupuje na Strunách podzimu v rámci série SPOTLIGHT, představující každoročně českému publiku mimořádně talentovaného mladého umělce do 25 let na startu mezinárodní umělecké dráhy.

Pivec_MG_5236.jpgNavzdory svému mládí slaví Ondřej Pivec celou řadu úspěchů. K jeho učitelům patří fenomenální jazzmani jako např. Mike Carr, Alberto Marico či Sam Yahel. Spolupracoval s Yvonne Sanchez a s triem Romana Pokorného, který ostatně stojí za tím, že Pivec opustil klavír a elektrické piano a začal se plně věnovat jazzovým varhanám Hammond. V roce 2005 se vydal vlastní cestou a založil Organic quartet. Jeho debutové CD vydané o rok později Don’t Get Ideas získalo ocenění Akademie populární hudby (Anděl) v kategorii Jazz a Blues. V roce 2007 vychází Pivcovu kvartetu druhé (a na všech frontách chválené) album Never Enough.

Quartet hraje převážně vlastní skladby inspirované nejen soudobými jazzovými umělci a tradičními standardy, ale i prvky jiných hudebních žánrů jako funk, blues či rock. Ondřej Pivec hudební zkušenosti čerpá nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí. Opakovaně se vrací do New Yorku, kde vznikla v roce 2008 i originální nahrávka Overseason Alley natočená společně s Joelem Frahmem (tenorsax), Jakem Langleym (kytara) a Tomášem Hobzkem (bicí).