Libor Šmoldas Trio: On the Playground

Libor Šmoldas Trio: On the Playground

Je tomu již mnoho let, co jsem poprvé slyšel desku Jimmyho Smithe Organ Grinder Swing (Verve 1965) a okamžitě si oblíbil ten dnes již klasický sound Jimmyho hammondek a bluesové kytary Kennyho Burrella…

Libor Šmoldas Trio: On the PlaygroundOd té doby uplynulo mnoho vody a Smithe u Hammondových varhan následovaly generace hráčů, od takových, jako byl Jack McDuff, Jimmy McGriff, Larry Young, Leon Spencer nebo Mike Carr, až k současným hvězdám typu Larryho Goldingse nebo Sama Yahela! U kytary tomu nebylo jinak, vybavují se mi nahrávky lidí jako Wes Montgomery, George Benson, Grant Green, Melvin Sparks až k mistrům jako třeba Peter Bernstein!

CD On the Playground (Animal Music, 2007) kytaristy Libora Šmoldase je u nás vzácným příkladem toho, jak se tahle hudba má hrát. Toto unikátní trio přesně vystihuje smýšlení současných jazzmanů, aniž by ovšem ztrácelo respekt k tradici. A tak by to mělo být!

Program CD se skládá převážně z originálů Šmoldasových a naleznete zde i dva standardy (velmi zajímavé je zpracování Rollinsova Valse hot). Špičkové výkony Libora Šmoldase a hammondky Ondřeje Pivce doplňuje fenomenální drummer z Polska Łukasz Żyta.

Dokonalé trio, pánové, má poklona!

Je štědrý den a já poslouchám a raduju se z téhle senzační desky a postupně mi docházejí slova… Zkrátka poslouchejte!

[podcast]http://www.liborsmoldas.com/music/on+the+playground+medley.mp3[/podcast]