Anna Mlinariková

Jazzová houslistka Anna Mlinariková (*1980) je absolventkou Střední pedagogické školy (1998) a Konzervatoře Jaroslava Ježka (2005). V roce 2003 a 2004 studovala v USA. Byla přijata na prestižní Bostonskou Berklee College of Music, kde získala na základě konkurzu talentové stipendium a velice úspěšně absolvovala obor jazzové housle v rozsahu šesti semestrů u Roba Thomase a Matta Glasera. Už po prvním semestru byla zařazena na děkanský seznam nejlepších studentů Berklee College of Music a po absolvovaní druhého semestru získala nabídku dalšího stipendia.

Anna MlinarikováOd dubna 2005 vystupuje pod názvem ANNA MLINARIKOVÁ BAND. Část repertoáru kapely tvoří vlastní tvorba Anny Mlinarikové, která také zpracovala jazzové aranže virtuózních houslových skladeb a filmové hudby. Objevuje se také jako sólistka větších či menších jazzových kapel. V únoru 2006 jí nabídla spolupráci prestižní kanadská společnost CIRQUE DU SOLEIL, pro kterou ji doporučil Matt Glaser, vedoucí smyčcového oddělení Berklee College of Music.

Od června 2006 ji můžete vidět v nové hudební komedii divadla Semafor „Sukně smutnou jehlou spíchnutá“ (libreto hry, spojené s módní přehlídkou absurdních modelů, napsal Jiří Suchý).

Anna Mlinariková hraje na nástroj vynikajícího pražského houslaře Alexandra Švýcarského a své koncerty zpestřuje improvizacemi na soprán saxofon.

WWW: http://www.annamlinarikova.com/

Hudební ukázky:

[podcast]http://www.annamlinarikova.com/data/music/the-very-first/01-Theme-From-Johnny-English-ukazka.mp3[/podcast] [podcast]http://www.annamlinarikova.com/data/music/the-very-first/02-Fa-leszek-ukazka.mp3[/podcast]

[pro-player width=’530′ height=’300′ type=’video‘]http://www.youtube.com/watch?v=Vma4eZkXwlY[/pro-player]