Emil Viklický: Cooking´n Bonn

Emil Viklický: Cooking´n Bonn

Nové CD „Cooking´n Bonn“ chystá Emil Viklický Trio vydat u Dekkor Records. Naposledy natočil Viklický s Triem veleúspěšnou desku, která obsahovala záznam živého a unikátního vystoupení v Bratislavě v roce 2001. Deska vyšla na labelu Arta a jako živák na dvd.

bonn_v5Emil Viklický a Viklický Trio (Franta Uhlíř, Laco Tropp) mají před sebou několikzajímavých počinů, o kterých bych se rád zmínil. Mimo zmíněné CD, je čeká několik velkých akcí v Anglii, v září jsou na programu klubu Pizza Express v Londýně. V programu tohoto klubu stojí:

Emil Viklický Trio – ‘Combine elements of Bud Powell and Oscar Peterson with a deep infusion of Moravian soul, and you have Emil Viklický, the patriarch of Czech jazz piano.‘ The Czech Republic ‚s most fêted pianist-composer Emil Viklický creates a stimulating and harmonious synthesis as modern jazz meets Moravian folk song. An utterly compelling and spirited cultural concoction. Emil will be playing tracks from his forthcoming album ‘Cookin‘ in Bonn ‚, released 16 October (Dekkor Records). With František Uhlír (kontrabass) and Laco Tropp (drums).

18.11. 2006 hraje Trio na International Jazz Fest London. Viklický Trio bude první českou kapelou, která na tomto festivalu vystoupí. Pak Emil Viklický odjíždí na festival v Birminghamu, v Alabamě, kde bude hrát pravděpodobně s Jirkou Mrázem a buď Lewisem Nashem nebo Lacem Troppem na bicí. V únoru pak chystá přinést velice zajímavého hosta: trumpeťáka Marcuse Printipa, se kterým by si měl zahrát s Triem v rámci Jazz na Hradě. O Marcusovi jsem kdysi informoval v článku o akci Let Freedom Swing. Trumpetista v sestavě nahradil W. Marsalise, takže je opravdu na co se těšit.