Je potěšitelné, že se firma Multisonic pustila do vydávání zvukových nosičů se záznamy zajímavých jazzových koncertů. Po dvou discích s tzv. Jazzem na Hradě – „Jazz Sanatorium Luďka Hulana“ (vzpomínka na tuto legendu českého jazzu) a záznam tria Emila Viklického s Frankem Ambrosettim,je to disk Jany Koubkové s EU Bandem a hostem Peterem Lipou. Jde o výběr ze tří večerů v Jazz klubu U staré paní a můžeme konstatovat, že po dlouhé době začínají opět vznikat česko-slovenské desky.

Multisonic 31 0639-2 531. 2005

Jana Koubková -voc.,Peter Lipa -voc.,Zdeněk Fišer -g.,Ondřej Kabrna -p.,org.,Vítek Švec -b.,Pavel Razím -dr.

1.I Can´t Give You Anything But Love Baby 4:49, 2.The Man I Love 5:24,3.Take The „A“ Train 6:54 ,4.Hejno racků 6:08 ,5.A Child Is Born 7:00 ,6.Summertime 7:16 ,
7.Return of Swallows To Enshu Country 7:00 ,8.Jan s jednou postelí 7:00 ,9.Agua De Beber 12:56 ,10.Zasela jsem bazaličku 9:37.

T.T.:74:16

Koubkova.jpg

Jména hlavních protagonistů jsou všem jazzovým fanouškům dostatečně známa a každý potencionální kupec disku již dopředu zhruba ví, co může očekávat.
Páteří repertoáru jsou známé standardy, které mají oba jazzoví matadoři dávno a hluboce zažity. Pozoruhodná jsou však některá aranžmá kompozic, zvláště to Lipovo u „Take The „A“ Train “ mi přijde velmi zajímavé a atraktivní.

Zpět střídavě český a anglický je prokládán scatem, jak jsme tomu ostatně u obou těchto zpěváků zvyklí.
Doprovodný EU Band je tvořen velmi zdatnými hudebníky, kteří spolehlivě doprovází hlavní hvězdy, což je možná trochu málo na hráče takových kvalit. Sólo Zdeňka Fišera v „Summertime“ či „Jen s jednou postelí“ dává tušit, že trochu větší razance a agresivity v projevu by posluchačsky mohlo být velmi zajímavé. Jako ukáznění doprovázeči jsou však bez chyby.

Vznikla tedy velmi příjemná nahrávka, která má řadu silných míst (Take The „A“ Train, A Child Is Born, Summertime či Return of Swallows To Enshu). Nepřináší sice nic objevného, to asi nebylo ani smyslem, ale je to více než sedmdesát minut solidní muziky.

Další podobné články

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..