Trutnovský festival JAZZINEC připravil letos dva vskutku lahůdkové podzimní koncerty, tzv. AUTUMN PARTY…

Autumn Party Vol. 1 se uskuteční 27.října v Koncertní síni Bohuslava Martinů. Od 19.00 vystoupí loňský objev Jazzince, severomoravský soubor Ostrich Quartet. Kvartet, jenž byl založen v roce 2013, o rok později zvítězil v soutěži JazzFruit v rámci festivalu MladíLadíJjazz, obsadil 2.místo na Krokus Jazz Festivalu v polské Jelenie Góře, vloni postoupil do finále European Jazz Competition v Rotterdamu. Tato čtveřice je považována za nejlepší domácí soubor nastupující jazzové generace: Štěpán Flagar (sax), Jan Kavka (piano), Martin Kocián (kontrabas) a Michal Wierzgóň (bicí). Vstupenky lze již nyní objednat zde. Mimochodem Ostrich Quartet v říjnu a na počátku listopadu odehraje celou řadu klubových a festivalových koncertů po Česko-moravské zemi. Více na stránkách zde!

Autumn Party Vol. 2 bude ve znamení magického ethno-jazzu. Dne 7.listopadu se ve Společenském centru UFFO v Trutnově představí tuniský jazzový hráč na arabskou loutnu oud a jedinečný zpěvák súfijské duchovní síly Dhafer Youssef se svým Bandem, který tvoří estonský klavírista Kristjan Randalu, britský kontrabasista Phil Donkin a maďarský bubeník Ferenc Nemeth. Páteří koncertu bude dozajista album „Birds Requiem“, jež patří ke skutečným skvostům ethno-jazzové hudby. A pravděpodobně dojde též na skladby z čerstvé desky, která v těchto dnech vychází (oficiálně 16.září) – „Diwan Of Beauty And Odd“. Na probíhajícím velkém evropském turné zavítá tento hvězdný kvartet v našich luzích a hájích kromě Trutnova již pouze do Brna (následující den). Lístky lze již nyní objednat (a je to navýsost doporučeníhodné!) zde.

Related Posts

One Response

  1. Jan Hocek

    Jsem nucen poopravit line-up trutnovského vystoupení Dhafera Youssefa – spolu s ním vystoupí hvězdná americká sestava: Ben Williams (kontrabas), Justin Faulkner (bicí) a Specs Aaron Parks (piano)!!!

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*