Po loňském úspěchu kytarového festivalu se v pražském Jazz Docku uskuteční jeho klavírní obdoba, čtyřdenní mezinárodní jazzový festival PIANO DAYS 2016. Ve dnech 16.- 19.dubna se za zcela novým klavírem Yamaha CX3 představí čtveřice předních světových pianistů , Gerald Clayton, Aaron Goldberg a Kevin Hays, doplněná třemi špičkovými českými hráči (Vítek Křišťan, Martin Brunner a Jiří Levíček). Součástí festivalu budou též dva odpolední workshopy pro talentované hudebníky (18.4. , 19.4. Jiří Levíček).

První den (16.4.) vystoupí v pražském Jazz Docku původem venezuelský pianista Luis Perdomo. Ten hrál a nahrával s plejádou jazzových hvězd (Miguel Zenon, Dave Douglas, David Sanchez, Tom Harrell…) a na festivalu Piano Days bude součástí mezinárodního kvarteta španělského kytaristy Alberta Vily.

17.4. bude po sólovém vystoupení Vítka Křišťana koncertovat Gerald Clayton Trio. Clayton za pouhých osm let v roli kapelníka vydal tři výtečná autorská alba. Jinak spolupracoval jako sideman s takovými osobnostmi jazzového nebe, jako třeba Roy Hargrove, Diane Krall, Clark Terry či Al Foster.

Další den, 18.4., se po triu Martina Brunnera  představí vskutku špičková americká formace, . Již 15 let Goldberg udivuje jazzové fajnšmekry svým klavírním uměním a hrál s kdekým. Ovšem jeho vlastní trio s fenomenální rytmikou, tvořenou kontrabasistou Reubenem Rogersem a bubeníkem Ericem Harlandem, reprezentuje tu nejvyšší kvalitu klavírní triové hry vůbec. Jeho nedávné album „Now“ (Sunnyside Records) to opět dokazuje.

Poslední, čtvrtý den (19.4.) vystoupí Jiří Levíček Trio a poté . Pianista Hays vydal v loňském roce znamenité, v pořadí již šestnácté autorské album „New Day“ (Sunnyside Records), v minulosti spolupracoval s Bennym Golsonem, Johnem Scofieldem, Bradem Mehldauem, Kurtem Rosenwinkelem, Ronem McClurem, Joshuou Redmanem, Chrisem Potterem atd. V pražském Jazz Docku bude jeho trio tvořit česko-slovenská rytmika: bubeník Marián Ševčík a kontrabasista Jaromír Honzák.

Veškeré doplňující informace najdete na webu  http://www.jazzdock.cz/cs/program

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*