Dozvuk 36. Mezinárodního jazzového festivalu Praha. Skvělá kombinace hudebníků, které jste mohli již během festivalu vidět, ve zcela originálním projektu – to je festivalový dozvuk v podání Michaela Patchese Stewarta a slovenského AMC Tria.

Michaela „Patches“ Stewarta, rodáka z kolébky jazzu – New Orleans – s precizní technikou a nezaměnitelným feelingem přivedl do světa velkého jazzu Quincy Jones a mezi hvězdy, s nimiž dlouhodobě spolupracoval, patří např. Al Jarreau nebo Whitney Houston.

V rámci svých sólových projektů se Patches snaží spojit svou vášeň, zkušenosti a hudební genialitu s muzikanty napříč kontinenty. Jeho jedinečný hudební styl pohybující se na pomezí jazzu, R´n´B a funku tak získává nové a často nevšední polohy.

Jeho pražské vystoupení se ponese právě v tomto duchu. Proto jej také uslyšíme společně se slovenskými AMC TRIO. Můžete se těšit na originální a neopakovatelné spojení původních, autorských skladeb slovenského tria s dalším hvězdným muzikantem. V rámci festivalu se představili s kytarovým mágem Markem Whitfieldem a bude jistě zajímavé porovnat, jak odlišně budou v Patchesově pojetí znít skladby slovenské sestavy charakteristické důrazem na melodičnost a výrazný motiv.

Soutěž

Během 36th International Jazz Festival Praha jste měli možnost vidět špičky české i světové jazzové scény. Dne 16. 11. 2014 od 21. 30 jsme pro Vás připravili dozvuk festivalu v podání skvělého amerického trumpetisty Michaela „Patches“ Stewarta který předvede svoje umění společně se slovenským projektem AMC Trio, který jste na festivalu mohli zahlédnout společně s Markem Whitfieldem.

Na tento koncert jsme pro všechny příznivce jazzu připravili soutěž o 1 x 2 vstupenky.

Odpovězte na soutěžní otázku a odpověď zašlete na adresu marketing@redutajazzclub.cz nejpozději do neděle 16. 11. 2014 do 12:00 (do předmětu napište „soutěž“). Ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce, kteří obdrží vstupenky na tento koncert. Výherce bude informován emailem nejpozději do 13:00 a vstupenku si bude moct vyzvednout na pokladně klubu Reduta přímo před koncertem.

Soutěžní otázka:

Michael „Patches“ Stewart se na 36. International Jazz Festival Praha již jednou představil. Napište jméno kapely, se kterou si na festivalu posledně zahrál.

Pro nápovědu navštivte stránky www.jazzfestivalpraha.com

 

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*